Poszukiwacze Skarbów
   6 miejsce w VII.401 Ostatni mecz: Poszukiwacze Skarbów - Rebelya FC 0 - 4  
Menu
 • Księga gości
 • Newsy
 • Sztab
Poszukiwacze
 • Informacje
 • Piłkarze
 • Stadion
 • Kolekcja flag
Liga VII.401
 • Tabela
 • Terminarz
Lekcja futbolu od lidera 2017-02-27 23:37:57 
Poszukiwacze Skarbów podejmowali na własnym boisku ekipę lidera rozgrywek, Rebelya FC. To przyjezdni byli zdecydowanym faworytem tego spotkania i się z tej roli wywiązali. Początek meczu był bardzo intensywny. W drugiej i trzeciej minucie goście był bliscy objęcia prowadzenia , ale raz Poszukiwaczy uratował słupek, a raz sędzia odgwizdując faul przyjezdnych. W czwartej minucie gospodarze spróbowali zaatakować, niestety strzał Zygmunta Bodnego okazał się niecelny. W 6 minucie goście zaatakowali skutecznie - akcja środkiem Damiana Demidowicza przyniosła Rebelyi bramkę. W 34 minucie goście podwyższyli prowadzenie - dośrodkowanie z prawej strony na bramkę zamienił Yvon Sounouvou. Po przerwie znów zaatakowali goście - szansy nie wykorzystał Antoine Gilbert, na co gospodarze odpowiedzieli groźną kontrą.
Najwięcej emocji przyniosło ostatnie 10 minut. Najpierw po groźnej akcji Rebelyi w 82 minucie Poszukiwacze wyprowadzili kontratak, zakończony podniesieniem chorągiewki przez asystenta sędziego. W 84 i 88 minucie goście zdobyli dwie bramki, obie po akcjach środkiem: najpierw koronkową akcję Rebelyi wykończył Ryszard Schubert, a później Paweł Demidowicz.


Komentuj
Pleszew zdobyty - ważne zwycięstwo 2017-02-19 19:06:29 

Mecz 5. kolejki pomiędzy Nankatsu Pleszew a Poszukiwaczami miał być bardzo emocjonujący. Taki też był - stawka meczu była znacząca - wygrana gospodarzy oznaczała zrównanie się obu ekip punktami i spłaszczenie tabeli, wygrana gości oznaczała, że oddalą się od strefy bezpośredniego spadku na 6 punktów.

Mecz lepiej zaczęli gospodarze - w 10 minucie gola głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Mieczysław Szczęśniak i Nankatsu objęło prowadzenie. Radość gospodarzy nie trwała długo - w 18 minucie po akcji lewym skrzydłem wyrównał Piotr Nijakowski. A już 4 minuty później po podaniu z lewej strony nasz zespół był na prowadzeniu - gola zdobył Stanisław Hofmański. Do przerwy więcej się nie działo. W 49 minucie Piotr Nijakowski wyprzedził Bożydara Gumulińskiego i podwyższył prowadzenie gości na 3-1. W 58. minucie mogło być po meczu - ale świetnej szansy na bramkę nie zamienił piłkarz gości, Robert Piórko.

Nadzieje w serca gospodarzy wlał Jakub Sobkowiak, który w 63 minucie wykorzystał rzut karny, ale nic więcej się nie działo i to goście wywożą ważne 3 punkty

Nankatsu Pleszew - Poszukiwacze Skarbów 2:3 (1:2)

1:0 Mieczysław Szczęśniak 10
1:1 Piotr Nijakowski 18
1:2 Stanisław Hofmański 22
1:3 Piotr Njakowski 49
2:3 Jakub Sobkowiak 63 k.

Komentarz Igora Kalisza (trenera gości)

Wszyscy w klubie zdawali sobie jak bardzo ważne było to spotkanie, zwłaszcza w kontekście czekających nas najbliższych 4 spotkań, w których jakiekolwiek punkty byłyby gigantycznym sukcesem. Ze świetnej strony pokazali się skrzydłowi, zarówno Nijakowski jak i Hofmański okazali się kluczowymi postaciami w naszej grze. Udało się także uniknąć zółtych kartek i kontuzji. Przed nami kolejne wyzwanie - za tydzień mecz z liderem u siebie, ale nie będę nikogo okłamywał - potraktujemy najbliższy miesiąc jako okres przygotowawczy do wyzwań czekających nas w końcówce sezonu.

W tym miejscu chciałbym także podziękować, za zaangażowanie na treningach Amadeuszowi Klamce, z którym wczoraj w godzinach późno wieczornych rozwiązaliśmy kontrakt.
Komentuj
Przed niedzielą - zapowiedź 5. kolejki 2017-02-17 15:10:11 
W niedzielne przedpołudnie na FIRE SCORPION w Pleszewie rozegrany zostanie mecz 5 kolejki o mistrzostwo 7 ligi pomiędzy miejscowym Nankatsu a Poszukiwaczami Skarbów.
Obie ekipy początku sezonu nie mogą zaliczyć do udanych - gospodarze zajmują 7. a goście 6. miejsce w ligowej tabeli i obie ekipy będą w niedzielę szukać kompletu punktów, niezwykle istotnego w kontekście walki o utrzymanie, bo taki jest, przynajmniej na tą chwilę cel obu drużyn.

Nankatsu w dotychczasowych meczach zgromadziło 1 punkt, natomiast goście 4. W poprzedniej kolejce obie ekipy doznały klęsk - Nankatsu poległo na boisku lidera 0:6, natomiast Poszukiwacze na własnym boisku nie sprostali drużynie FC Dzikowo przegrywając 2:7.

Można oczekiwać więc zaciętego, wyrównanego, aczkolwiek nie stojącego na wysokim poziomie sportowym widowiska, w którym nadrzędnym celem będzie wygrana. W meczach takich często jednak padają remisy. Emocji zabraknąć nie powinno.
Komentuj
Nie tak sobie wyobrażałem... 2017-02-15 14:44:25 
Dziś w południe na GeoCache po raz pierwszy wybiegli piłkarze Młodych Skarbów, ekipy juniorskiej zespołu Poszukiwacze Skarbów. Niestety przyszłe gwiazdy futbolu zebrały od ekipy przyjezdnych lekcję futbolu.

Mecz zaczął się fatalnie - w ciągu pierwszych 15 minut goście przeprowadzili 3 akcje lewym skrzydłem i bramkarz Młodych Skarbów za każdym razem wyciągał piłkę z siatki. Do przerwy goście zdołali jeszcze dwukrotnie pokonać Zygmunta Kazimierowskiego, a po przerwie dołożyli kolejne trzy trafienia i ostatecznie wygrali 8:0.

O krótki komentarz do tego meczu poprosiliśmy Waldemara Czwarnóga, trenera drużyny gospodarzy:

Nie tak wyobrażałem sobie debiut w roli szkoleniowca. Zawodnicy chyba nie do końca rozumieli założenia taktyczne które przyjęliśmy sobie na to spotkanie. Dodatkowo obserwując ich grę z boku boiska, widać jak wiele pracy czeka nas żeby Ci chłopcy mogli zaistnieć w seniorskiej piłce. Za tydzień postaramy się zaprezentować z lepszej strony

Udało nam się także uzyskać komentarz od obecnego na meczu prezesa klubu, kryjącego się pod nickiem geocacher :

Nie tak wyobrażaliśmy sobie początek sezonu. Dotyczy to zarówno ekipy seniorów jak i nowo powstałego tworu jakim są juniorzy. Musi być lepiej

My, jako redakcja, musimy zgodzić się z ostatnim zdaniem, bo w sumie dużo gorzej być nie może.
Komentuj